Zapiski z oblężonego miasta, czyli świat oczami inteligenta
counter
Blog > Komentarze do wpisu

Play leci sobie w kulki

Zacznijmy od faktów - tak, płacę faktury po terminie. I tak, wpłaciłem jedną fakturę na złe gdyż stare konto. Jestem więc winny zaistniałej sytuacji. Ale to jak rozwiązuje ją spółka P4 będąca właścicielem sieci Play jest kuriozalne.

Po pierwsze, nikt mnie nie powiadomił o założeniu mi blokady połączeń. A że modem mam stary to uznałem, że po prostu już przestał działać. I przestało mnie interesować czemu moje awaryjne połączenie z siecią nie działa.

Po drugie, Play nie raczyło wysłać również kolejnych monitów smsowych. Czy przyszły listowne, tego nie wiem - cały czas zapominam zmienić adres do korespondencji.

Po trzecie, dziś zadzwonił miły (naprawdę!) pan, który uświadomił mnie, że zawieszą mi usługę za brak płatności. Ok, ich prawo. Ale zaczęliśmy ustalać której płatności nie ma i jak byk na moim wyciągu stoi, że pieniądze wpłaciłem. Tylko na złe konto. Moja wina - przyznaję się.

I tu dochodzimy do proponowanego przez P4, operatora sieci Play, rozwiązania - aby przeksięgować pieniądze, które mają na swoim koncie muszę je jeszcze raz wpłacić na ich konto a następnie uniżenie prosić o przeksięgowanie. Czy tylko ja mam wrażenie, że kogoś zdrowo pojebało?

Ja rozumiem - zawiniłem i muszę ponieść konsekwencje. Blokada połączeń jest dobrą i całkiem bolesną karą. Ale za nic nie rozumiem dwóch rzeczy:

1. Czemu Play nie raczyło mnie monitować smsowo?

2. Czemu mam wpłacać jeszcze raz pieniądze, które już wpłaciłem, skoro wystarczy je przeksięgować? Z doświadczenia w księgowości wiem, że dla pracowników księgowości są to dwa kliknięcia myszką i pięć minut roboty, z czego 4 minuty i 50 sekund zajmuje znalezienie mylnej wpłaty.

Poczułem się, choć jestem winny, potraktowany jak jeleń, którego można skroić. I nie podoba mi się to. Firma Play już na mnie nie zarobi, bo po zakończeniu umowy nie przedłużę jej.

piątek, 13 maja 2011, intel-e-gent
Tagi: absurd play

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Kriwec, *.technologpark.net
2012/02/29 12:27:42
Polityka PLAY - oszukiwać, straszyć, klamać, nadużywać potęgi korporacyjnej - ALE ZA WSZELKĄ CENĘ NIE PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU.
-
Gość: Kriwec, *.technologpark.net
2012/03/01 14:16:04
play-leci-w-kulki.pl
-
Gość: Kriwec, *.technologpark.net
2012/03/01 14:16:20
play-leci-w-kulki.pl