Zapiski z oblężonego miasta, czyli świat oczami inteligenta
counter
Blog > Komentarze do wpisu

Wykop.pl - zabawimy się na śmierć

Od dłuższego czasu przyglądam się z ciekawością serwisowi Wykop.pl, na którym internauci mogą promować ich zdaniem ważne treści. I najważniejszym wnioskiem jest dla mnie ten, że jeżeli to jest ważne dla ludzi, co jest promowane na Wykopie, to jedyne co nam zostało to palnąć sobie w łeb albo spuścić na nasz kraj jakieś 400 megaton i zaorać to co zostanie.

Prawdę napisał pewien filozof, który ostatnio powiedział o ludzkości, że zabawi się ona na śmierć. Jedyne co dominuje na Wykopie to rozrywka, a jeżeli nie rozrywka to pretensje wobec ludzi czy firm i to najczęściej pretensje wydumane. Poważne tematy nie zajmują wykopowiczów w ogóle, co więcej są przez nich sumiennie "zakopywane" jakby nie chcieli oni myśleć o czymkolwiek innym niż rozrywka. Podobna tendencja dotyczy również serwisu Demotywatory.pl, który miał w teorii zmuszać do refleksji, a zmienia się w promocję bezmyślnej i tandetnej rozrywki.

Powiedzmy sobie szczerze, poziom wykopowiczów jest odbiciem poziomu społeczeństwa. I to jest najbardziej tragiczne, bo to co wykopujemy świadczy o tym, że my Internauci, jesteśmy bezmyślnymi kretynami.

Do następnego,

Intel-e-gent

piątek, 19 marca 2010, intel-e-gent

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
iulius
2010/04/04 18:08:14
Po takim spostrzeżeniu warto poczynić następne: ci bezmyślni kretyni są wyborcami. A potem zastanowić się, czy demokracja naprawdę jest taka fajna, jak uczą w szkołach.
-
2010/05/16 03:29:57
Wykop przyciąga w większości młodzież, i to tę bardziej "zinternetyzowaną". Tacy ludzie są o wiele bardziej skierowani światopoglądowo ku ideologii konserwatywno-liberalnej w stylu JKM, więc i ich wypowiedzi nie dziwią. Wystarczy zauważyć, jak popularny w tych kręgach jest ów człowiek, a jak mizerne poparcie ma w skali całego kraju.

Także nie, całe społeczeństwo to nie kopia ludzi z Wykopu. ;)